Mercedes-Benz Türk, Servis Sözleşmesi ile Müşterilerine Hızlı ve Kaliteli Hizmet Sunmaya Devam Ediyor

/ 16 Haziran 2024 / 1 / yorumsuz
Mercedes-Benz Türk, Servis Sözleşmesi ile Müşterilerine Hızlı ve Kaliteli Hizmet Sunmaya Devam Ediyor

Mercedes-Benz Türk, Servis Sözleşmesi hizmetiyle müşterilerinin servis ihtiyaçlarına özel paketleriyle yanıt vermeye devam ediyor. Kamyon müşterileri, Servis Sözleşmesi ile belirlenen süre boyunca seçtikleri paket kapsamındaki bakım-onarım işlemlerini avantajlı koşullarla Mercedes-Benz Türk yetkili servislerinde yaptırma imkanı buluyor. 

Ürettiği kamyon ve otobüsler ile sektöründeki standartları belirleyen Mercedes-Benz Türk, çatı şirketi Daimler Truck’ın global standartlarına uygun olarak sunduğu satış sonrası hizmetleriyle de fark yaratıyor. Servis Sözleşmesi hizmeti, Mercedes-Benz Türk kamyon müşterilerinin seçtikleri paket kapsamında bakım-onarım işlemlerini yetkili servislerde avantajlı koşullarla yaptırma imkanı sağlıyor. Onarım işlemleri, Mercedes-Benz Türk’ün öngördüğü standartlar dahilinde uzman teknisyenler tarafından, orijinal  ve üst düzey kaliteli yedek parçalar kullanılarak araçların ömrünü uzatacak şekilde yapılıyor. Böylece hem araçların kullanım ömrü uzuyor hem de düzenli yetkili servis bakımlarıyla araçların ikinci el değerleri korunuyor.

Mercedes-Benz Türk’ün Servis Sözleşmesi hizmetine ağır ticari araç sektöründen yoğun ilgi

Mercedes-Benz Türk’ün müşterileri için birçok avantajı barındıran Servis Sözleşmesi, ağır ticari araç sektöründen büyük ilgi görmeye devam ediyor. Buna göre 2024’ün ilk çeyreğinde satılan her 3 Mercedes-Benz kamyondan 1’i servis sözleşmesinden yararlandı. İçeriğinde hem orijinal aşıntı parçaları hem de DPF değişimi bulunan ve müşterilerden yoğun ilgi gören Tam Paket satışları ise  2024’ün ilk çeyreğinde 2023’ün aynı dönemine kıyasla 4 katın üzerinde artış gösterdi.

Yetkili serviste düzenli olarak bakım yaptıran müşteriler, araçlarının yolda kalma ve planlanmamış servis ziyareti riskini minimize ederken, yakıt tasarrufu da sağlıyor. Sözleşmeden yararlanılan süre boyunca yedek parça ve işçilik fiyat değişimlerinden de etkilenmeyen müşteriler, önemli oranda maliyet avantajı yakalıyor. 

Servis sözleşmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Mercedes-Benz Türk Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Tolga Bilgisu; “Sunduğumuz satış sonrası hizmetlerimizle müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarının ötesine geçmeyi hedefliyoruz. Kamyon ürün grubunda, Türkiye genelindeki 46 yetkili servisimizde hizmet veriyoruz. Değer odaklı ve yenilikçi yaklaşımımızla hizmetlerimizi sürekli geliştiriyor ve uzman teknisyenlerimizle müşterilerimize doğru ve hızlı çözümler sunuyoruz. Her müşterinin ve her aracın ihtiyaçlarının farklı olduğunu biliyoruz. Bu farkındalık ile ihtiyaca özel hizmet paketleri ve kampanyalar geliştiriyoruz. Müşterilerimizin satış sonrasındaki beklentilerini karşılamak ve ihtiyaçlarına yönelik en doğru hizmeti vermek amacıyla hayata geçirdiğimiz Servis Sözleşmesi, sunduğu avantajlarla yoğun talep görüyor. Bu başarımızdaki en önemli etkenlerden birinin müşterilerimizin markamıza duyduğu güven olduğunu söyleyebilirim. Aynı zamanda müşterilerimizin beklentilerine karşı sunduğumuz yenilikçi ve esnek çözümlerimiz başarımızda önemli bir paya sahip. Satış sonrası hizmetler alanında elde ettiğimiz bu başarılar, yalnızca işimizin bir parçası değil, aynı zamanda müşterilerimizin işlerini sorunsuz ve en hızlı şekilde sürdürebilmesini sağlamak için verdiğimiz sözün yansımasıdır.” dedi

Farklı paket seçenekleriyle her ihtiyaca çözüm sunuluyor 

Servis Sözleşmesi hizmeti 4 farklı paket ile sunuluyor. Baz Paket ile kullanıcılar motor bakımı, zaman bakımı, şanzıman ve aks yağı değişimi hizmetlerinden faydalanırken, Ekonomik Paket’te söz konusu pakete ek olarak +1 yıl kilometre sınırsız “Uzatılmış Garanti” sunuluyor. Temel Paket’te ise, Ekonomik Paket’e ek olarak; akü, silecek ve ampul seti ile aşıntı seti yani fren balata ve diskler kapsama alınıyor. Tam Paket’te, Temel Paket’e ek olarak Dizel Partikül Filtresi sunuluyor. Orijinal Mercedes-Benz Dizel Partikül Filtresi kullanımı; optimum yakıt ekonomisi ve motor performansı sağlarken, aracın toplam sahip olma maliyetini düşürmeye de yardımcı oluyor. Müşterilerden gelen talepleri de değerlendiren Mercedes-Benz Türk, standart paketler dışında ihtiyaca özel paket seçenekleri de sunabiliyor

Yorum yaz