İran’a Özel Modellenen Yeni Man Lions Coach

/ 8 Eylül 2018 / 2.232 / yorumsuz
İran’a Özel Modellenen Yeni Man Lions Coach

Merhaba Sevgili Takipçilerimiz,

İran’a Özel Modellenen Yeni Man Lions Coach İran Pazarlarına Girmiştir ve Büyük Bir İlgi Almıştır. 

Önemli Açıklama : Bu Haber Önceden Çakma Olarak Belirttiğimiz Haber İle Değiştirilmiştir. Yanlış Aldığımız Bilgiyi Eski İran Man Servisinde Çalışanından Aldığımız Bilgiyle Değiştirdik. Siz Takipçilerimizden Özür Diliyoruz

Peki Neden İran’a Özel Modelleniyor ve Yurt Dışından Orjinal Man Otobüsleri İran’a Giremiyor ?              Bu Sorunun Cevabını İse İran’da Eski Bir Man Bayisinin Çalışanından Aldık  ve CBU otobüslerinin İran’a ithalatı yasak olduğunu ve bölgeyi yerel olarak üretmek ve birleştirmek için ihtiyacımız olan CKD parçalarını ithal etmek İçin Kullandıklarını Belirtti.

Peki Modellenen Yeni Man Lions Coach Tam Tamına Aynımı ?                                                                          Modellenen Yeni Man %90 Oranında Tam Olduğuna ve %10luk Kısımında Bazı Komponent maliyetlerini düşürmek Amacıyla yerel koltuklar, pencereler, vücut yapısı ve paneller  Düşürülmekte Olduğunu, 10luk Kısımın İsteğe Göre Eklendiğini Belirtmektedir.

Peki Ülkemizdeki ve İran’daki Fiyat Farkı Ne Kadar ?                                                                                          Aldığımız Bilgiye Göre (Ülkemizde Fiyat Güncel Olmayabilir) Türkiye’de 220.000 Euro’dan Fazla Olan İran’da 180.000 Euro’yu Bulduğunu Bildirmektedir.

İran’a Modellenen Yeni Man Lions Coach Aşağıda ki Resimlerden’de Görüldüğü Gibi Başarıyla Tamamlamışlardır.

İsterseniz Orjinal ve İran Modelli Yeni Manları Elimizdeki Fotoğraflarla Karşılaştıralım…

Ön Tarafda Sadece 2 Eksik Göze Çarpmaktadır Bunlar : Cam Altındaki Göğüsteki Mat Kaplama Yeni Mandaki Parlak Kaplamayla Eşit Durmamış ve Farlar Çok Dikkat Çekmektedir ve Büyük Eksiklik Olarak Gözükmektedir. Geri Kalan Şeyler Oldukça Benzetilmiş Zaten…

Arka Tarafa Gelirsek Sadece Arka Motor Kapağının Renginin Siyah Parlak Olmamasıdır. Geri Kalan Parçalar Oldukça Benzetilmiş Arkadaki Lambalar İse Orjinalinde ki Gibi Olmuş..

Yan Motor Kapağına Bakarsak Her İkiside Aynı Şekli Almıştır. Sadece O Modelin Kısa Olduğundan Siyah Şerit Kısa Tutulmuş Gibi Görünüyor..

Kokpite Bakacak Olursak Sadece Direksiyonların Aynı Olduğunu , Bazı Düğmelerin ve Cihazların Yeni Man’a Göre Konumlandırıldığı Görmekteyiz. 

 

Koltuklar Birazcıkta Olsa Benzetilmeye Çalışılmış Diyebiliriz… (NOT: Farklı Renklerde Üretilen Döşemelerde Bulunmaktadır. Benzetilmeye Çalışılanı Karşılaştırdık.)

 

Elimizden Geldiğince Sizlere Farklarını Anlatmaya Çalıştık. ve Aracın Bazı Yerlerinin Fotoğrafı Olmadığından Karşılaştıramadık.

Aşağıdaki Resimleride İncelemeyi Unutmayın ;

Yorum yaz