“İBB Büyük İstanbul Otogarı Evliya Çelebi Kütüphanesi” İnşaat Çalışmalarında Sona Gelindi

/ 4 Aralık 2020 / 881 / yorumsuz
“İBB Büyük İstanbul Otogarı Evliya Çelebi Kütüphanesi” İnşaat Çalışmalarında Sona Gelindi
İBB Büyük İstanbul Otogarında
dönüşüm devam ediyor…
 
Hayalden projeye, projeden gerçeğe dönüştürülen bir dizi yenilikle değişimi sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, fiziki iyileştirmelerinin yanında şimdi sıra sosyal ve kültürel projeleri hayata geçirmeye geldi.

Günde ortalama 1.400 aracın giriş yaptığı ve her gün yaklaşık 100.000 kişinin ziyaret ettiği İstanbul’u tüm Türkiye’ye bağlayan Büyük İstanbul Otogarı şehrin kavuşma noktası rolü dışında , sosyal ve kültürel bir tesise dönüştürme çalışmalarımızın değerli bir parçası “İBB Büyük İstanbul Otogarı Evliya Çelebi Kütüphanesi” inşaat çalışmalarında sona gelindi.  

   

Büyük İstanbul Otogarı İşletme Müdürü Fahrettin Beşli çalışmalar hakkında bilgi verirken sıra iç tefrişinin yapılmasına geldiğini belirtti. 

İBB Tesisler Bakım Onarım Müdürü Sayın Bayram Yurdakul şahsında tüm ekibine şükranlarını sunan Beşli kütüphane hakkında verdiği bilgilerden ;

Otogar, seyahat, seyyah, Evliya Çelebi çağrışımı; bizi Anadolu coğrafyasının dört bir köşesine bu kütüphane de yer vermek ihtiyacını hatırlattı.
 
 
”Memleketim köşesinde, her il kendine ayrılan bölümde kendini anlatacak” diyerek, İBB Gençlik Ofisi sonrasında Evliya Çelebi Kütüphanesi’nin de otogara çok büyük değer katacağını belirtti.
 

Yorum yaz