ENGELLİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN KADIN YOLCUNUN TEMİZLİK GÖRÜNTÜLERİNE KABİN MEMURUNDAN AÇIKLAMA!

/ 29 Mart 2021 / 1.812 / yorumsuz
ENGELLİ OLDUĞU İDDİA EDİLEN KADIN YOLCUNUN TEMİZLİK GÖRÜNTÜLERİNE KABİN MEMURUNDAN AÇIKLAMA!

Habere başlamadan önce bu metin tamamen olayı yaşamış kabin memurunun açıklamalarıdır. Hiçbir şekilde öznel yorum katılmamıştır ve tarafımız sorumluluk kabul etmemektedir.

Bildiğiniz üzere tüm ulusal gazetelere kadar çıkmış ve Twitter Türkiye Gündemi listesinde önemli bir yer edinen ”Kamil Koç Otobüsünde Engelli Yolcuya Temizlik Yaptırıldı” iddiası hızlı bir şekilde yayılmış ve sosyal medya da büyük tepkilere yol açmıştı. Olayın videosu da yayınlanınca direk linç kampanyası başlatılmış ve kabin memuru suçlu kılınmıştı.

İlk önce basına yansıyan şekliyle haberi sizlerle paylaşalım. Basında paylaşıldığı kadarıyla olayda engelli bir kadın yolcunun çocuğunun araç içinde istifra etmesi sonucu kabin memurunun ”Burayı temizlemeden seni indirmeyiz” sözlerinin sonucunda kadının otobüs hareket halindeyken aracı temizlediği iddia edilmişti.

 

Olayın 1. şahidi kabin memuru H.K. Ulaşımın Sesi aracılığı ile olayın tamamen farklı olduğunu ve basına yansıdığı gibi bir durum olmadığını belirterek olayı şu şekilde açıkladı.

İyi günler öncelikle, aracın içerisinde ki görevli benim. Olayın aslını bilmeden paylaşımlar olduğu için sizlerin birde benden dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Olay 12:00 İstanbul kalkışlı Bartın seferinde gerçekleşti. Bu kadını bizlere teslim eden kişi teslim ederken bu kadınla uğraşamadıklarını ve geri köye yolladıklarını söyleyerek araca bindirdi.

Öncelikle ben muavin değilim, ben hostum. Benim işim araç içerisinde yolcuyla ilgilenmek ve araçların temizliğinden dahi sorumlu değilken ben bu yolcunun oturduğu koltuğun altını defalarca süpürdüm. ”Tatlı dille böyle yapmayın” bakın diğer yolcular da rahatsız oluyor dememe rağmen beni dinlemediler.

Aynı zamanda kadın Sakarya Hendek ilçesinden Çaycuma’ya kadar telefonla konuşarak seyahat etti. Defalarca ikaz edilmesine rağmen en sonunda kadının kendisi değil çocuğu istifra etti ve kadına yarım top kusma poşeti verdim.

Hanımefendi çocuğunuz kusuyor telefonu kapatıp çocuğun ağzına torbayı tutun dememe rağmen telefonla konuşup ” Sizin Bana 600 TL Borcunuz Vardı ” gibisinden muhabbetler ediyordu.

Aracımızda ki 1 numaralı koltuktan 12 numaralı koltuğa kadar oturan yolcular rahatsız olup, önde oturan yolcular bağırmaya başladı. Ben özür dileyerek hanımefendi ve beyefendiyi arkaya aldım rahatsız olmasınlar diye ve özür diledim. 

Onlarda bana bu böyle olmaz bu nasıl terbiyesizlik, nasıl böyle insanları otobüsünüze alırsınız derken ben onlara iyilik yaptım üstlerine kusmuk geliyordu arkaya aldım onlarda video çekmiş.

Çocuk ikinci kusuşunda ben çocuğu alıp çocukla bizzat ben ilgilendim. Üstünü temizledim ve bu benim görevim olmamasına rağmen o kadın halen telefonla konuşuyordu. Yolcular bağırıp ”şu telefonu kapat çocuğuna bak” diye bağırmalarına rağmen kadın kimseyi dikkate almadı. Çocuğu yerde kusmuğun içinde oturuyordu. Abicim gel diyerek çocuğu ben kucağıma aldım. Ve bunları bilmesine rağmen bizlerden ”bir şeyler koparmak için” böyle bir girişime başvurdu. İsteklerini alamayınca videoyu paylaştı. O bezi ben çocukların üstünü temizlemesi için çıkardım ve kendim temizledim çocuğun üstünü. Kadının oturduğu yeri de kendisi temizledi ki indikten sonra kusumuklu yeri temizlikçimiz temizledi.

Ayrıca yolcunun yakınlarının bana verdikleri telefon numaralarından ulaşarak kadının engelli olmadığını ve böyle bir doktor raporunun olmadığını da ailesi tarafından öğrendim. Olay tamamen üzerime ve firmamıza atılmış bir iftiradır.

Bu şahıslar hakkında gerekli hukuki işlemleri başlatacağım. İnsanların ekmekleri ve gururuyla çok kolay. İyi günler…

 

Yazılan ifadeler olayı yaşayan kabin memuru H.K. nın kendi ifadesidir. Hiç bir sansür ve yorum katılmadan yazılmıştır.

Etiketler

Yorum yaz